Bohemia
Konec září, začátek října

Zimní odrůda jabloně, která má velmi kvalitní a atraktivní plody, vhodné pro přímý konzum. Chuťově jde o jednu z nejkvalitnějších odrůd.

Plod: velký, kulovitý. Slupka je hladká, lesklá, tenká, základní barvu má zelenožlutou, později žlutou, krycí barva je jasně červená, rozmytá a pokrývá velkou část povrchu plodu. Dužnina je krémová, jemná, chruplavá, velmi šťavnatá. Chuť je sladká, aromatická, vynikající.

Braeburn®
Konec října

Zimní odrůda s pevnými těžkými plody s originálním vybarvením.

Plod: velký, zelenožlutý, s červeným rozmytým žíháním, neotlačuje se. Chuť navinule sladká, dužnina pevné konzistence, krémové barvy, středně šťavnatá.

Early Gold
Polovina srpna

Letní jablko. Vhodné pro přímý konzum

Plod: Středně velký až velký. Slupka zelená z části žlutá, může být i červené líčko. Dužnina krémově bílá,jemná,šťavnatá,sladce navinulá. Velmi dobré letní jablko podobné goldenu.

Gala Decarli Fendeca
Konec září

Raně zimní odrůda. Vhodná pro přímý konzum

 

Plod: Středně velký, sytě červený, protáhlý s výraznými lentičely. Slupka hladká. Dužnina krémová, pevná, křupavá.

Gala Natali
Konec září, začátek října

Zimní odrůda. Vhodná pro přímý konzum.

Plod:  Středně velký, zaoblený. Kuželovitý tvar. Slupka je pevná a hladká, celá pokrytá červenou barvou. Dužnina je žlutá, sladká, aromatická a pevná. 

Gala Schnitzer® Schniga
Konec září

Raně zimní odrůda. Červená mutace klasické Galy. Vhodná na přímý konzum.

 

Plod: Středně velký, pokrytý zářivě červenou barvou s červeným žíháním. Slupka středně silná, hladká. Dužnina krémová, středně pevná, šťavnatá, sladká.

Gala Venus Fengal
Konec září

Raně zimní odrůda. Vhodná pro přímý konzum

Plod: středně velký, má zářivě červenou barvu. Slupka je hladká, chuť sladká, aromatická, dužnina křupavá a šťavnatá. Barva je intenzivně červená, částečně žíhaná.

Galaval®
Konec září

Raně zimní odrůda, vhodná pro přímý konzum

Plod: Středně velký až velký. Intenzivní tmavočervené zbarvení. Plody jsou pevné, aromatické. Dužnina je pevná, šťavnatá a nasládlá

Galmac
Konec července

Chutná ranná odrůda. Vhodná pro přímý konzum.

Plod: Středně velký, zelenožlutý s tmavě červeným líčkem. Slupka pevná, hladká. Sladkokyselá chuť, velmi šťavnatá a aromatická

Golden Delicious Reinders®
říjen

Zimní odrůda jabloně, která má kvalitní plody, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování.

Plod: střední, kuželovitý. Slupka je hladká, matně lesklá, suchá. Základní barvu má zelenožlutou, při zralosti zlatožlutou, kterou někdy překrývá slabě narůžovělé líčko. Dužnina je nažloutlá, křehká, jemná, středně šťavnatá. Chuť je navinule sladká, aromatická, výborná.

Idared
Polovina října

Velmi rozšířená, zimní, dobře skladovatelná odrůda jabloně s plody vhodnými pro přímý konzum i konzervárenské zpracování.

Plod: střední až velký, ploše kulovitý. Slupka je hladká, lesklá, základní barvu má zelenou, z větší části překrytou jasně červeným líčkem. Dužnina je bílá, jemná, křehká, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, dobrá.

Jugala
Polovina září

Raně zimní odrůda. Vhodná pro přímý konzum. 

Plod: Středně velký až velký, protáhlý. Pevná, hladká a lesklá slupka, které vévodí karmínově červená barva s pruhy. Dužnina krémová, křupavá a šťavnatá. Sladká chuť

Jonagold Marnika
Konec září

Zimní odrůda jabloně. Má velmi kvalitní atraktivní plody, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování.

Plod: střední až velký, kulovitě kuželovitý. Slupka je hladká, lesklá, středně tlustá, základní barvu má zelenožlutou překrytou červeným líčkem na větší části plodu. Dužnina je nažloutlá, jemná, chruplavá, šťavnatá. Chuť je slabě navinulá, aromatická, vynikající.

Red Cap® Valtod
Polovina října

Pozdně zimní odrůda. Nevhodná pro přímý konzum. Konzumní zralost : Listopad

Plod: Středně velký, kuželovitý. Slupka matná, tmavě fialová barva pokrývá celý plod. Dužnina je nazelenalá,pevná,  středně šťavnatá, navinule sladká.

Red Jonaprince
Konec září

Zimní odrůda jabloně. Má velmi kvalitní atraktivní plody, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování.

Plod: střední až velký, kulovitě kuželovitý. Slupka je hladká, lesklá, středně tlustá,výrazná červená barva. Dužnina je nažloutlá, jemná, křupavá, šťavnatá. Chuť je slabě navinulá, aromatická, vynikající.

Rozela
Konec září

Raně zimní odrůda nenáročná na pěstování. Vhodná pro přímý konzum.

Plod: Střední až velký, kulovitý. Slupka pevná, hladká, nemastná, z velké části překrytá výraznou červenou barvou. Typické jsou výrazné lentičely. Dužnina je nažloutlá, pevná, šťavnatá a navinule nasládlá.

Šampion
Konec září

Zimní odrůda jabloně. Plody jsou kvalitní, vhodné pro přímý konzum, konzervárenské zpracování a transport.

Plod: střední až větší, kulovitý. Slupka je hladká, středně tlustá, ojíněná. Základní barvu má zelenožlutou, pokrytou červenou ve formě žíhání nebo rozmytého líčka. Dužnina je nažloutlá, středně jemná, pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.